piątek, 15 marca 2013

~


Owsianka na mleku sojowym z jabłkiem, kiwi, migdałami i ricottą.
Porridge with soy milk, apple, kiwi, almonds and ricotta.

Wybaczcie kolejne dwa dni dziury w dodawaniu nowych śniadań. Ostatnio nie dość, że brak mi porannej weny twórczej, to także i czasu na wszystkie zabiegi pod kątem tego posiłku. :(

Wczoraj wyruszyłam na swój kolejny biegowy HIIT. Właściwie ciekawi mnie to, czym właściwie jest ten high intensity interval training, bo definicja, że jest to wysoce intensywny trening interwałowy, mówi mi naprawdę niewiele... Niby po treningu odczuwam prawidłowe objawy (pozwolicie, że pominę tu opis ;)), ale spotkałam się z informacjami, że w hiit-cie etap wysiłku maksymalnego (90-100% HRmax) jest... równy lub dłuższy od etapu ochłonięcia. I że tak się da ^^
Ja sprintuję znacznie krócej, niż truchtam, a i tak na koniec umieram.

Swoją drogą: dziwnym jest fakt, że fazy na interwały w formie biegu zawsze (zawsze!) nachodzą mnie w zimie. I albo biegam na bieżni (wrr), albo na śniegu i mrozie, ale wtedy w pakiecie mamy zamarznięte policzki, ślepotę od śniegu i nierzadko chore gardło...

Interwałujecie? :)

19 komentarzy:

  1. ile to już wspólnych śniadań :>?

    OdpowiedzUsuń
  2. Pamiętam swój pierwszy HIIT - i te objawy, o których na blogu śniadaniowych nie wypada pisać^^ :) Później jak doczytałam, że tak ma być, to sobie pomyślałam: wow, zrobiłam to prawidłowo!

    Ja interwałowałam, ale obecnie z powodu kontuzji kolana ograniczyłam treningi do bardziej statycznych, ale nie mogę się doczekać powrotu do HIITów!:)))

    OdpowiedzUsuń
  3. Wygląda ślicznie!

    OdpowiedzUsuń
  4. Kuszące dodatki :) Kiwi zjadasz ze skórką? :> Nidy takiej nie próbowałam.
    U mnie Syberia.. Planuję interwały, ale na wiosnę. Wcześniej trochę na bieżni, ale wiadomo, to nie to samo :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, zawsze ze skórką :) U mnie dziś też straszny mróz, wczoraj nie było aż tak źle...

      Usuń
  5. tak, interwałuję:) jak zaczynałam to po takim treningu umierałam, teraz już jest lepiej, ale zmęczenie nadal jest:) i chyba o to chodzi:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Skoro teraz nie umierasz, to owszem - kondycja jest lepsza, ale jednak nie o to chodzi :) Powinno się zwiększać intensywność, aby interwały zawsze były wyczerpujące do dna, bo o to w nich chodzi, a nie o wykonywanie ciągle tego samego, ale z mniejszym wysiłkiem.

      Usuń
  6. pyszności , nie ma to jak dodatek owoców i ricotty ;) smacznie !

    OdpowiedzUsuń
  7. cudne dodatki ;)

    OdpowiedzUsuń
  8. Hej. Usunęłaś ASKA a tam były wszystkie wiadomości na które odpowiedź wciąż mnie nurtuje bo wciąż nie wiem jak dobierać posiłki około treningowe więc muszę pisać tutaj z zapytaniem. Mam nadzieję, że nie będziesz miała mi tego za złe :)
    Ćwiczę trening obwodowy w domu, pływam a do tego trenuję Jogę i czasami interwały. Słyszałam, że przed treningiem aerobowym ( czyli przed basenem również, tak? ) należy zjeść węglowodany i białko czyli np. jeśli zjem jogurt naturalny z 1/2 banana, orzechami włoskimi czy migdałami lub 2 kromki chleba słonecznikowego z szynką z indyka i pomidorem bądź koktajl z mleka, jabłka/banana z orzechami i siemieniem lnianym, a po treningu aerobowym bądź interwałach zjem jajecznice z kromką chleba czy kanapki z gotowanym jajkiem, bądź twaróg półtłusty z otrębami i orzechami będzie dobrze? A przed treningiem obwodowym np. jogurt natuuralny z bananem, orzechami i..otrębami, czy kanapki takie jak przed aerobowym bądź koktajl z mleka i jabłka, a po treningu tuńczyk z jajkiem czy jajecznica bądź kanapki z tuńczykiem i gotowanym jajkiem bądź serek wiejski z jajkiem i kanapkę to dobrze dobiorę posiłki? może napisałabyś tak "porządnie" co jeść przed jakim treningiem i podasz przykłady posiłków bo ja to nie mam zielonego pojęcia o tym, a chciałabym dobrze jeść.
    Z góry przepraszam za kłopot:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przeszukaj fora sportowe, nie jestem encyklopedią pt.: "Co jest idealnym posiłkiem okołotreningowym?" i sama biorę te informacje z ogólnodostępnych źródeł.
      Pisałam na ten temat już wiele razy, ale jeśli mam codziennie na blogu śniadaniowym oceniać każdą propozycję posiłku okołotreningowego, to przestanę akceptować te komentarze - tym bardziej, że każdy następny jest kopią poprzedniego.

      Unikaj nabiału i nadmiaru tłuszczu w posiłkach okołotreningowych, a jeśli zależy Ci na schudnięciu, to węglowodany proste nie są konieczne.
      Wybieraj połączenie węglowodany złożone + białko; najlepszymi źródłami tego pierwszego są kasze, ryż brązowy, makaron razowy, płatki zbożowe (orkiszowe, żytnie, jęczmienne, owsiane), naleśniki z mąki pełnoziarnistej (niesmażone na dużej ilości tłuszczu), chleb pełnoziarnisty o dobrym składzie; białka szukaj w jajkach, kurczaku, chudej wołowinie, tuńczyku, chudej rybie.

      Usuń
  9. Hej! Odpowiadasz na wszystkie maile, czy tylko na wybrane? Napisałam do Ciebie ok. 2 tygodnie temu i nie otrzymałam jeszcze żadnej odpowiedzi :(
    Pozdrawiam, Ola :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Na pewno nie tylko na wybrane :) Aktualnie na żadne, nie mogę znaleźć wolnej chwili, bo ciągle gdzieś jestem zakręcona. Postaram się dziś wieczorem lub w weekend, bo w przyszłym tygodniu... oj tam, tylko sprawdzian z rozszerzonej matmy, przedsiębiorczości, angielskiego i znienawidzonego polskiego ;)

      Usuń
    2. ooo no to widzę, że u Ciebie też przedświąteczny maraton kartkówkowo-sprawdzianowy :) życzę powodzenia! :)
      będę czekała na odpowiedź :)

      Usuń

Zostaw ślad po sobie, będzie mi bardzo miło. :)
Anonimowych użytkowników proszę jednak o podpisywanie się.
Uprzedzam też, że komentarze są moderowane, a te obraźliwe nie będą akceptowane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...